Deze website maakt gebruik van cookies Meer weten over cookies? Klik hier
A A ?

Prins Bernhardlaan 8
2405 VZ Alphen aan den Rijn
Tel 0172 - 42 75 00

Buurtwerk in de Edelstenen-en Planetenbuurt.

De kracht van de wijk

Als inwoner van de Edelstenen- en Planetenbuurt wilt u graag leven in een schone,veilige en gezellige buurt. Dat betekent niet voor iedereen hetzelfde. Waar de één graag een kop koffie drinkt met de buren, heeft de ander misschien meer behoefte aan een cursus of een sportieve activiteit. Participe heeft een wijkcontactpersoon aangesteld om al die verschillende vragen en behoeften in kaart te brengen. En dat niet alleen: heeft u zelf een goed idee waarmee u kunt bijdragen aan een betere buurt, dan helpt zij u graag verder. Samen halen wij de kracht van de wijk naar boven!


Op locatie voor jong en oud

Vroeger stond het buurthuis centraal in de wijk. Nu draaien wij het eigenlijk om.Wanneer wij vanuit de wijk het signaal krijgen dat er behoefte is aan een bepaalde activiteit, dan zoeken wij daar de juiste locatie bij. Leeftijd van de buurtbewoners speelt geen rol. Jongeren, volwassenen en ouderen: iedereen heeft zijn eigen wensen, maar ook zijn eigen kwaliteiten. Als we die wat vaker voor elkaar inzetten, wordt iedereen er beter van.

Samenwerking

In de Edelstenen- en Planetenbuurt zijn veel verschillende mensen en organisaties actief. De wijkcontactpersoon brengt hen onderling met elkaar in contact. Zo houden we elkaar op de hoogte van wat er in de wijk speelt, spelen we vragen door aan de juiste persoon of instantie en zorgen we ervoor dat goede initiatieven een kans krijgen. Als bewoner heeft u zo een vast aanspreekpunt voor al uw vragen en opmerkingen.

Activiteiten in de buurt

In de Edelstenen- en Planetenbuurt zijn veel verschillende activiteiten voor verschillende doelgroepen. Omdat Participe goed luistert naar uw vraag, kunnen de activiteiten van het buurtwerk veranderen. Neem daarom ook eens een kijkje op de website: www.participe.nu/buurtwerk

Dagopvang voor allochtone vrouwen

Bent of kent u een allochtone en/of gehandicapte vrouw die graag een gezellige dag doorbrengt met anderen? Wij bieden diverse activiteiten, zoals geheugentraining,bingo, handenarbeid of beweging.Maandag van 09.30 – 15.00 uur, Wijkcentrum Kerk en Zanen, De Oude Wereld

Zwemles voor vrouwen

Wilt u leren zwemmen onder begeleiding van een zwemdocent en ook nog even gezellig vrij zwemmen met elkaar? Kom dan op dinsdagavond naar De Hoorn.Dinsdag van 18.30 – 21.30 uur, Zwembad De Hoorn

Vrouwenavond

Wilt u graag andere vrouwen leren kennen en (re)creatieve activiteiten met elkaar ondernemen? Bezoek dan onze maandelijkse ontmoetingsavond, voor én door vrouwen.

3e vrijdag van de maand van 19.00 – 21.00 uur, Pluspunt, Briljantstraat

Naailes voor vrouwen

Wilt u zelf kleding leren naaien en repareren? Onze vrijwilligers zijn ervaren naaisters die hun kennis graag met u delen. Dinsdag van 09.30 – 11.30 uur, Wijkcentrum Ridderveld, Concertweg Zaterdag van 10.00 – 12.00 uur, Rode Kruisgebouw, Dillenburg

Nederlandse les

Wilt u beter Nederlands leren spreken en begrijpen? Ervaren docenten geven wekelijks les aan mannen en vrouwen. Donderdag van 14.30 – 16.00 uur, Pluspunt, Briljantstraat

Arabische les

Wilt u het Arabisch leren of bijhouden? Iedere zaterdag kunnen vrouwen en kinderen Arabische les volgen.Zaterdag van 10.00 – 14.00 uur (3 groepen), Pluspunt, Briljantstraat

Huiswerkclub/Studiesteun

Zit je op de lagere school of de middelbare en zoek je een rustige plek om je huiswerk te maken? Onze vrijwilligers helpen je graag op weg.7 – 12 jaar: vrijdag van 16.00 – 17.00 uur, Pluspunt, Briljantstraat12 – 18 jaar: donderdag van 16.00 – 18.00 uur, Pluspunt, Briljantstraat

Voorlichtingsbijeenkomst

Wilt u meer informatie en advies over gezondheidszorg, opvoeding en onderwijs? Bezoek dan de maandelijkse voorlichtingsbijeenkomst van Participe en andere organisaties in de wijk.

Voor tijd en locatie bezoekt u onze website www.participe.nu/buurtwerk

Jaarlijkse feesten

Het Sinterklaasfeest en het Suikerfeest zijn twee hoogtepunten die we graag met jong en oud uit de hele buurt vieren. Komen jullie dit jaar ook weer?Sinterklaasfeest op 4 december 2013, Driehoorne, Uranusstraat. Suikerfeest op 1 augustus 2014, Pluspunt, Briljantstraat

Bingo

Iedere maand organiseert Participe een gezellige bingo,met mooie prijzen en een loterij voor levensmiddelen.Bezoek de website voor de eerstvolgende bingomiddag in het Pluspunt:www.participe.nu/buurtwerk